Гофра

Гофра

Електричні та інші дроти завжди треба було захищати від різних механічних пошкоджень, які можуть не тільки порушити їх роботу, але і привести до небезпечних наслідків, пов’язаних з небезпекою електричного струму. На сьогоднішній день найпростіший і найпоширеніший спосіб захисту електропроводки — гофра для кабелю.


Гофра захищає кабель від механічних пошкоджень

 

Пояснити популярність такого способу захисту електропроводки можна дуже просто: він має масу достоїнств і дуже мало недоліків. Пластикова гофра, призначена для прокладки кабелів, досить гнучка, щоб її можна було б прикріпити на будь-якій ділянці, навіть у важкодоступних місцях. Ще одне велике перевага цього способу — пожежобезпечність гофри. Мало того, що вона сама не горить, вона перешкоджає поширенню пожежі, навіть якщо провід загориться всередині неї. Коли провід загоряється, гофра для проводів стискається, це обмежує доступ кисню і горіння припиняється. Такий вид захисту став популярний у всьому світі з-за своєї безпеки, екологічності і невеликій вартості.

Важливо знати, що існує маса різних модифікацій гофри. І навіть якщо ви не будете займатися прокладанням кабелів самостійно, вам краще трохи в цьому розбиратися, щоб контролювати роботу людей, які будуть прокладати проводку у вас вдома.

Типи гофр для кабелів

  • Легкі гнучкі рукави з невеликим ступенем механічної стійкості. Застосовуються для зовнішньої і внутрішньої прокладки. Можна застосовувати тільки під конструкціями з гіпсокартону, поверх натяжних стель, тобто скрізь, де на проводку не буде чинитися прямого тиску. Справа в тому, що це пристосування не здатне витримувати різкі і важкі навантаження, тому кабель не можна вважати абсолютно захищеним.
  • Важкі варіанти середньої міцності. У таких гофра кабелю можна монтувати в штукатурці, землі і бетоні.


    Метал робить гофру міцніше

  • Надважкі металеві гофри для проводки, які здатні витримувати підвищені навантаження. Можуть застосовуватися в тих місцях, де потрібно забезпечити особливо високу безпеку. До таких місць можна віднести установи освіти, охорони здоров’я, інші громадські установи з високою відвідуваністю.

Перед покупкою потрібно звернути увагу не тільки на те, які механічні навантаження може витримають гофра для проводки, але також і на те, як вона зможе експлуатуватися під впливом ультрафіолету і вологи.

Важливо не забувати і про кріпильних кліпсах, які теж повинні бути відповідні за якістю. Кліпси повинні витримувати необхідну навантаження. Майте на увазі, що деякі продавці пропонують браковану гофру, в якій відсутня сталевий трос, службовець для протягання кабелю.

З чого складається гофрована труба

Найчастіше гофрована труба складається з двох шарів полімерного матеріалу — внутрішнього і зовнішнього. Зовнішній шар являє собою гофрований поліетилен низького тиску, який захищає внутрішній шар з гладкого поліетилену високого тиску. Гладка внутрішня поверхня необхідна для того, щоб виріб зсередини не міг перетертися і не зношувалося занадто швидко.


Труба ПВХ гофрована гнучка D20мм

 

Що стосується діаметру гофри для кабелю, то він може бути в межах від 16 до 63 мм і продаватися в бухтах від 25 м, довжина бухти залежить від діаметру. Всередині труби простягається дріт для того, щоб з її допомогою протягувати всередині гофри кабель після монтажу.


В цій категорії немає товарів.